Polityka prywatności

Podkreślenia wymaga, iż pojęcie „polityka prywatności” nie zostało formalnie uregulowane w polskim prawie, tym samym nie sposób go znaleźć w polskich regulacjach prawnych (ustawach). Nazwa ta wywodzi się od angielskiego „privacy policy” i na stałe zakorzeniła się w potocznym języku twórców stron internetowych.

Generalny Inspektor Danych Osobowych (GIODO) uznaje zamieszczenie takiego dokumentu na stronie internetowej – o ile poprawnie go sporządzono – jako spełnienie wskazanych wyżej wymogów wynikających z Ustawy o ochronie danych osobowych.

Kancelaria zbiera jedynie informacje o ilości osób odwiedzających poszczególne strony oraz informację o nowych użytkownikach.

W tym celu wykorzystywany jest mechanizm cookies, czyli tzw. ciasteczka, które są zapisywane na Państwa komputerach.

Do sprawdzania ilości osób odwiedzających portal wykorzystywane są również informacje przechowywane w logach serwerów. Adresy IP są jednak wykorzystywane jedynie do celów statystycznych.

Z uwagi na dużą ilością listów, jakie otrzymuje Kancelaria, w bardzo poważny sposób podchodzimy do bezpieczeństwo komputerów w sieci lokalnej. Zespół Kancelarii czyni wszystko co możliwe, aby informacje o naszych klientach nie dostały się w niepowołane ręce.

Osoby zajmujące się obsługą klientów są przeszkolone pod kątem ochrony danych osobowych i Państwa adresy e-mail są wykorzystywane jedynie do kontaktu z Państwem w ramach nawiązanej współpracy.

Celem Kancelarii jest zapewnienie jak najdalej posuniętej poufności powierzanych nam danych.